Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Zachraňme ptáky

09.10.2019 68 RNDr. Zdeněk Bergman

Zachraňme ptáky

Říjnová obloha nám nabízí úchvatné pohledy na hejna táhnoucích ptáků. Migrace je v plném proudu a někteří cestovatelé si už protahují unavená křídla pod africkým sluncem. Mnozí však na svá zimoviště nedoletěli. Na tahových cestách mezi Evropou a Afrikou je nelegálně zabito neuvěřitelných 25 milionů ptáků ročně!

Většinou zastřeleno, chyceno na lep nebo do sítí. Důvod? Podivná zábava a “sport” a samozřejmě peníze – mnoho ulovených či chycených ptáků je prodáno do restaurací nebo jako klecoví “mazlíčci”.

Děkujeme proto všem, kdo se již zapojili do celoevropské kampaně BirdLife International Flight for Survival – Let o život. Společně chceme pomoci stěhovavým ptákům přežít!

Jak to chceme dokázat? 

Podpoříme naše partnerské organizace BirdLife International ve Středomoří a na Balkáně v jejich protipytláckém úsilí.

Podpoříme v těchto zemích osvětu  už od dětského věku – pytlácké a lovecké tradice je třeba nahradit pozorováním a ochranou ptáků.

Zlepšíme podmínky stěhovavých ptáků na hnízdištích.

PŘIDÁTE SE TAKÉ K OCHRANĚ STĚHOVAVÝCH PTÁKŮ?

Váš dar pomůže – 70 % pošleme na ochranu stěhovavých ptáků ve Středomoří, 30% použijeme na ochranu stěhovavých ptáků a jejich hnízdišť v Česku.

Zjistěte více a darujte na ochranu stěhovavých ptáků na zabezpečeném dárcovském portálu Darujme.cz.

 

DĚKUJEME!

S přáním krásných zážitků při pozorování ptáků,

Lucie Hošková

zástupkyně ředitele, péče o dárce

Česká společnost ornitologická

PS. Chcete podrobnější informace o tom, co přesně letos dělají pro ochranu stěhovavých ptáků naši partneři ve Středomoří a na Balkánu? Sepsali jsme to pro vás v článku na webu ČSO

PPS. Nezapomeňte si do kalendářů poznamenat termín druhého sčítání ptáků na krmítkách. Ptačí hodinku si s námi můžete užít 10. – 12. ledna 2020

Zpět na: Zprávy

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz