Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Jan Hus - veliký Čech

08.07.2019 247 RNDr. Zdeněk Bergman

Jan Hus - veliký Čech

Dnes 6. července 2019 si připomínáme 604. výročí smrti jednoho z nejvýznamnějších Čechů - církevního reformátora Jana Husa.

Gymnázium Teplice má ve třetím patře budovy C stálou expozici věnovanou této osbnosti. Při prohlídkách, které se nyní o prázdninách konají každý den kromě pondělí od 13 do 17 hodin, můžete průvodce požádat, aby vás tam zavedl.

Mistra Jana Husa připomíná i geografický server GEOFUN:

Dnes si připomínáme upálení výjimečného muže - mistra Jana Husa, kterého na hranici poslala "vlastní"  římskokatolická církev v roce 1415.

Jan Hus byl kněz, náboženský myslitel, vysokoškolský pedagog a kazatel. Inspirován myšlenkami Jana Viklefa se stal jedním z prvních reformátorů církve.

Výjimečnost této postavy potvrzuje i množství her, které jsme mu během historie GEOFUNu vytvořili. Jde o geolokační hry v rámci jižních Čech husitských: Šifra mistra Husa a Nezdařená cesta do školy, ve které na synka vzpomíná jeho matka. Hra Kazatelův učeň se odehrává v pražské Betlémské kapli, kde Hus působil.

Seznámit se s tímto českým velikánem je ale také možné tady a teď v těchto negeolokačních hrách v rámci SCHOOLFUNu: Jan Hus - Pravda vítězí a komiksová hra pro mladší Husovi na stopě. Nově spuštěná hra Reformace! kromě Husa představuje další evropské reformátory církve. 

Zpět na: Články

© 2013 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz