Gymnázium Teplice
Hlavní menu
Úvod
Igor Chaun: Jak přežít život
RNDr. Zdeněk BERGMAN
06.12.2017 18:00:26
Igor Chaun: Jak přežít život

Dne 6. prosince 2017 měli studenti našich septim příležitost seznámit se s názory režiséra Igora Chauna a položit mu také řadu otázek. Známý tvůrce filmových dokumentů se ve svém dosavadním životě stal jakýmsi sběračem pozoruhodných zážitků z velmi různorodých prostředí, kterými prošel:

od kulturně založené rodiny přes hornické učiliště a šachtu, kde fáral společně i s odsouzenými, k liberálnímu prostředí filmové akademie. Následně se zapojil do vzrušujících událostí "sametové revoluce", v svobodných 90. letech natáčel řadu (i kontroverzních) filmů, ale pak ho zásadním způsobem ovlivnily duchovní zážitky z prostředí Indie nebo Amazonie. Vše, co prožil, se promítá do jeho způsobu myšlení a cítění a ovlivňuje jeho tvorbu.

Igor Chaun chtěl svým posluchačům předat také jisté duchovní poselství: Vždy stojí zato jít za svým cílem a nedat se odradit neúspěchem. Vedle fyzického světa náš život ovlivňují i vyšší duchovní principy. Náš život je největší dar, který jsme dostali, proto ho žijme co nejlépe.

V. Škodová