Gymnázium Teplice
Hlavní menu
Tepličtí rodáci

Chytří a zajímaví lidé se rodí všude. A není nakonec jedno, kde se kdo narodil? Proč se pyšnit tím, že v našem městě či okrese přišla na svět nějaká známá osobnost?

Odpovídám: Není to jedno! Prostředí člověka formuje a výrazná osobnost se neprosadí automaticky. V prostoru plném kulturních podnětů, v prostředí, které nediskriminuje, má jistě více nadaných šanci rozvinout svůj talent. Pyšní tedy můžeme být na své předky, kteří tady takové prostředí (v podmínkách své doby) vytvořili. Hrdí můžeme být i na ty, kteří se prosadili přesto, že podmínky jim právě nenahrávali. Prostě podívat se do historie (třeba zcela nedávné) prostřednicvím známých osobností je nejen poučné, ale může to být i zdrojem zdravého lokálního patriotismu. Proto jsme se rozhodli zaznamenat údaje o teplických osobnostech.

Teplický rodák Kurt Taussig
RNDr. Zdeněk BERGMAN
14.03.2018 15:10:53
Teplický rodák Kurt Taussig

Studenti 6.E dostali od své angličtinářky Mgr. Petry Kučerové netradiční úkol. Poslouchali několikahodinový rozhovor s panem Kurtem Taussigem – válečným pilotem RAF a teplickým rodákem (samozřejmě v angličtině). Zaznamenávali informace o jeho životě a ty nejpodstatnější shrnuli do krátkého medailonku o panu Taussigovi. Tady je:

Tepličtí rodáci
20.09.2010 09:50:53
Tepličtí rodáci

Naši žáci se poohlížejí po významných osobnostech, které se narodily v Teplicích nebo v okrese Teplice, případně zde dlouho žily či zemřely. Cílem projektu je vytvořit přehled všech slavných Tepličanů.

Projekt řídí p. prof. Škodová.