Logo Ústecký kraj

23. 7. 1992: V Bratislavě se dohodli zástupci české ODS a slovenské HZDS na zániku československé federace.

SOČ

Středoškolská odborná činnost (SOČ) je celostátní soutěž odborných prací s tradicí od roku 1978. Základní informace o ní najdete na Wikipedii a na webu.

Studenti a studentky Gymnázia Teplice se dlouhodobě účastní a jsou úspěšní na úrovni krajské i celostátní přehlídky (předvědčit se můžete v tabulce Přehled prací žáků Gymnázia Teplice v celostátní přehlídce, od roku 2005).

Tato stránka je určena pro zájemce o účast z řad našich studentek a studentů.

Často kladené dotazy

Proč bych měl/a dělat SOČku?

Účast v soutěži SOČ Vám přinese mnoho příležitostí k osobnímu a akademickému rozvoji.

 1. Rozvoj odborných znalostí: Práce na projektu Vám umožní ponořit se do tématu, které Vás zajímá, a získat hluboké a specializované znalosti, které Vám mohou být užitečné ve Vašem dalším studiu nebo kariéře.
 2. Praktické zkušenosti: Během přípravy projektu získáte cenné zkušenosti s výzkumnými metodami, experimenty, analýzou dat a prezentací výsledků.
 3. Odborné kontakty: Při práci na projektu budete mít možnost spolupracovat s odborníky ve svém oboru, což může vést k cenným kontaktům a případně i k dalším příležitostem, jako jsou stáže, stipendia nebo spolupráce na dalších projektech.
 4. Prezentace a obhajoba: Účast v SOČ Vám pomůže zdokonalit se v prezentaci a obhajobě svých myšlenek a výsledků před odbornou porotou. 
 5. Ocenění, uznání a benefit pro přijímačky: Některé vysoké školy bonifikují účast v SOČ (některé dokonce už na úrovni okreního kola) body do přijímacího řízení nedo dokonce přijetím, některé nabízejí návazné stipendium. 
 6. Osobní růst: Práce na náročném projektu Vás naučí vytrvalosti, kritickému myšlení a schopnosti řešit problémy. Získáte sebevědomí a pocit úspěchu.

Účast v SOČ Vám tedy poskytne jedinečnou příležitost rozvíjet své zájmy, získat nové dovednosti a připravit se na další krok ve Vaší akademické nebo profesní kariéře.

Co musím na SOČku mít?

 1. Odbornou práci
 2. Prezentaci a její videonahrávku
 3. Přihlášku

Jaké jsou termíny?

Přihláška se vyplňuje během ledna, školní kolo je v březnu, okresní a krajské během dubna a května, celosttatní přehlídka v červnu. 

Kdy je optimální začít?

Hned v prvním nebo druhém ročníku. Abyste potenciálně využili všechny benefity, je dobré se zúčastnit nejpozději v septimě. (Účastnit se můžete i v oktávě, ale potenciální přijetí na VŠ už k ničemu nebude)

Jak mě škola podpoří?

Podpoříme vás:

 1. Odbornou konzultací, kontakty a posudky,
 2. 5 dny nezapočtené absence.

Kde se dozvím víc?

U školního koordinátora Jakub Mráčka (mracek@gymtce.cz/Teams).

Fotogalerie

Podoby Jana Husa

Podoby Jana Husa

24 fotek

Přesnou podobu Jana Husa neznáme, a tak malíři a sochaři a režiséři mohli zapojit svou představivost.

RNDr. Zdeněk Bergman
05.07.2024 17:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz